los angeles

Los Angeles, nazywane także Miastem Aniołów, to kolebka amerykańskiej kinematografii. To właśnie tam swe siedziby mają wielkie studia filmowe i tam odbywa się co roku rozdanie Oskarów. Dlatego też, to ze światem filmu związane są największe atrakcje tego miasta. Los Angeles od lat urzeka turystów swoją niezwykłą atmosferą, pięknymi krajobrazami i ciekawymi miejscami do zobaczenia.

Los Angeles to największe miasto w Kalifornii i drugie największe miasto w całych Stanach. Panuje tam wspaniały śródziemnomorski klimat, a średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 24 stopnie Celsjusza. Za serce Los Angeles uchodzi oczywiście słynne Hollywood i to właśnie na jego zwiedzaniu skupiają się turyści z całego świata.

Aleja Gwiazd

Będąc w Los Angeles musimy koniecznie przespacerować się po słynnej hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Tylko pozornie ta amerykańska ulica nie różni się wiele od innych, jeżeli jednak uważnie się jej przyjrzymy, to zauważymy, że to tam uhonorowane zostały największe na świecie sławy. Swoje „gwiazdy” mają tam najwspanialsi aktorzy i piosenkarze uwielbiani na całym świecie, tacy jak Marlin Monroe czy Elvis Presley.

Rodeo Drive

Warto przespacerować się także po Rodeo Drive, słynnej ulicy, którą możemy pamiętać chociażby z filmu „Pretty Woman”. To właśnie tam znajdziemy skupisko najdroższych i najbardziej eleganckich sklepów na świcie. Rodeo Drive robi na turystach bardzo dobre wrażenie, pełno tam kwiatów, a na wspaniale zadbanym deptaku często spotkać można przechadzające się gwiazdy Hollywood.

Dolby Theatre

Podczas wycieczki Los Angeles koniecznie należy udać się również do Dolby Theatre, czyli do teatru doskonale znanego z tego, że to właśnie tam co roku odbywają się Oskary. Możemy tam z bliska przyjrzeć się budynkowi, który do tej pory oglądać mogliśmy jedynie w telewizji. Nieopodal stoi Chinese Theatre, tam też warto się na chwilę zatrzymać. Znajdziemy tam bowiem odciśnięte dłonie oraz stopy największych gwiazd. Możemy się przekonać, czy nasz odcisk pasuje do odcisku naszego ulubionego przez nas piosenkarza albo aktora.

Słynny znak „Hollywood”

Obowiązkowym punktem zwiedzania Los Angeles jest zrobienie sobie zdjęcia ze słynnym wielkim napisem „Hollywood” górującym nad miastem. Napis ten powstał w 1923 roku jako reklama i obecnie stanowi wizytówkę Los Angeles. By zrobić sobie z nim zdjęcie najlepiej udać się w tym celu do Obserwatorium Griffitha. Właśnie stamtąd ma się świetny widok na miasto i na znak Hollywood. To obserwatorium jest prawdziwym rajem dla pasjonatów astronomii. Znajduje się tam najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu można oglądać odległe gwiazdy i planety.

Studia filmowe

W Los Angeles swoją siedzibę mają takie ogromne studia filmowe, jak Paramount Pictures, Sony Pictures Studios i Warner Bros. Każde z nich umożliwia specjalną wycieczkę po swym wnętrzu. Podczas takiej wyprawy odwiedzić możemy plany naszych ulubionych seriali i filmów, możemy zwiedzić również znajdujące się tam muzea poświęcone pewnym produkcjom albo bohaterom. Przykładowo, w studiu Warner Bros możemy odwiedzić muzeum Batmana, a także przespacerować się po planie kultowego serialu „Przyjaciele”. A jeśli dopisze nam szczęście, to być może na własne oczy zobaczymy, którąś z gwiazd kina.

Wycieczka po każdym ze studiów trwać może kilka dobrych godzin, poruszamy się podczas nich przeważnie w specjalnym pojeździe z odkrytym dachem. Podczas zwiedzania przez cały czas towarzyszyć nam będzie przewodnik, który o wszystkim szczegółowo nam opowie. Wycieczka po każdym z takich studiów to koszt w ok. 50 dolarów.

Dla fanów kina gratką powinna być także wycieczka do Universal Studios Hollywood. Jest to zarówno nadal działające studio filmowe, jak i niezwykły park rozrywki. Zwiedzenie go zajmuje wiele godzin! Możemy przespacerować się tam po planach takich znanych filmów, jak „Powrót do przyszłości”, „Psychoza” czy „Szczęki”. Odwiedzimy także Wisteria Lane ‒ osiedle, na którym mieszkały bohaterki serialu „Gotowe na wszystko”. Po zwiedzaniu rozmaitych planów można skorzystać z licznych atrakcji parku rozrywki, takich jak pokazy pirotechniczne czy przejażdżka kolejką górską. Przejdziemy się także po parku, który wygląda jak wyjęty z filmu „Jurassic Park” i zobaczymy tam naturalnych rozmiarów figury dinozaurów. Cena zwiedzania Universal Studios Hollywood (ze względu na wliczoną w nią zabawę w parku) jest znacznie wyższa niż w przypadku poprzednich studiów. Będzie nas to kosztował około 80 dolarów.

Piękne kalifornijskie plaże

Jeżeli znajdziemy chwilę czasu, to możemy wybrać się na jedną z pięknych kalifornijskich plaż. Złoty, nagrzany piasek i lazurowa woda tworzą wspaniałe warunki do odpoczynku. Możemy też wejść do jednej ze znajdujących się tam budek ratowników i choć przez chwilę poczuć się jakbyśmy grali w serialu „Słoneczny patrol”. Do szczególnie pięknych plaż należą: Long Beach, Venice Beach i Santa Monica. Słynna szeroka plaża Venice Beach pełna jest ulicznych artystów i kuglarzy. A na molo plaży Santa Monica znajdziemy wspaniałą, odrestaurowaną karuzelę z początków XX wieku.

Odwiedź koniecznie Los Angeles

To tylko niektóre z wielu z licznych atrakcji Los Angeles. Na to, by dobrze poznać to niezwykłe miasto jeden albo dwa dni to o wiele za mało, dlatego jeżeli wybieramy się tam na krótko powinniśmy najpierw zdecydować, co chcielibyśmy zobaczyć tam najbardziej.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pazola, która organizuje między innymi wycieczki do Los Angeles – http://www.pazola.com/40-los-angeles-las-vegas-san-francisco,wyjazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *