italy

Słoneczna Italia kojarzy się większości osób ze spaghetti, pizzą, przyprawami takimi jak oregano i bazylia oraz charakterystycznym włoskim temperamentem. To miejsce narodzenia się potężnej cywilizacji, kultury i sztuki. Włochy to połączenie pięknych zabytków oraz niesamowitych krajobrazów. W kraju można cieszyć się zarówno piaszczystymi plażami i krystaliczną wodą, jak i górzystymi terenami, Alpy są dużym atutem tego kraju.

italyPanujący tam klimat jest bardzo korzystny, z uwagi na suche i ciepłe lata oraz łagodne zimy. Występują jednak różnice klimatyczne na niektórych obszarach, część północna kraju jest bardziej umiarkowana, natomiast część południowa bardziej śródziemnomorska.
Chlubą Włochów jest Rzym, zwany wiecznym miastem, zwiedzając go nie można pominąć Kapitolu, Forum Romanum, Koloseum i Bazyliki św. Jana, a także sławnego Placu Weneckiego, Piazzy Navona z Panteonem, kościoła San Marco oraz Hiszpańskich Schodów.
Latem turystów zapraszają dobrze zagospodarowane wybrzeża z piaszczystymi plażami i czystą wodą, zimą natomiast kuszą majestatyczne Alpy spełniające wymagania najbardziej wybrednych miłośników sportów zimowych.
Dla miłośników przyrody doskonałą atrakcją będą parki narodowe, Parco Nazionale Gran Paradiso to największy park, chroniący kozice, koziorożce oraz orły.
Park Nazionale d’Abruzzo to jeden z najdzikszych terenów we Włoszech, doskonały dla fascynatów wilków i niedźwiedzi.
Planując wakacje we Włoszech najlepiej unikać miesięcy lipiec i sierpień, z uwagi na straszne upały oraz uciążliwe zatłoczenie zwłaszcza na kąpieliskach, ponieważ sierpień to czas urlopowy Włochów. Główne miasta turystyczne takie jak: Rzym, Florencja oraz Wenecja są przepełnione turystami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *