Farbowanie włosów – czego nie robić po farbowaniu?

Farbowanie włosów jest skomplikowanym procesem. O czym pamiętać po tym zabiegu, by nie zepsuć efektu?

Farbowanie włosów – czy jest to inwazyjny proces?

Poszukiwanie swojego stylu jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Jest to bowiem droga kręta, wymagająca w pierwszej kolejności odkrycia samego siebie i tego, co nam pasuje, a także co nam się podoba. Znalezienie złotego środka może nam trochę zająć, bowiem jest wiele aspektów, które możemy wziąć pod uwagę. Jednym z nich niewątpliwie są włosy. Możemy na naprawdę wiele sposobów zajmować się ich układaniem, a także i koloryzowaniem. Farbowanie włosów to zabieg, który jest w obecnych czasach naprawdę popularny, a co ciekawe korzystają z niego już nie tylko kobiety, ale nierzadko również i mężczyźni, który widzą w tym szansę na lepsze wyrażenie swojego „ja”.

Choć do tej pory zachwalamy farbowanie włosów, warto pamiętać jednak o bardzo ważnej kwestii – mimo wszystko nadal jest to zabieg dość inwazyjny, a przynajmniej taki, który odciska ślad na kondycji naszych włosów. Oczywiście sektor fryzjerski się rozwinął, a wraz z nim również i kosmetyki i specyfiki chemiczne, które wykorzystywane są podczas takich zabiegów. Nadal jednak jest to poważna ingerencja w nasze włosy, w szczególności, jeżeli konieczne jest na przykład użycie utleniacza – bardzo często jest to nieodzowna część farbowania, kiedy następnie na włosach ma wylądować farba blond.

O czym pamiętać po farbowaniu włosów?

Istnieje kilka zasad, do których powinniśmy się stosować, aby farbowanie włosów przebiegło bezproblemowo. Warto również powiedzieć jednak kilka słów o tym, jak powinniśmy zaopiekować się naszymi włosami już po całym zabiegu. Od tego bowiem będzie zależało między innymi to, jak długo będzie utrzymywał się na nich nowy kolor, w jakiej kondycji one będą, a także, kiedy będziemy musieli ponownie zawitać do salonu fryzjerskiego. O czym więc powinniśmy wiedzieć?

Przede wszystkim świeżo pofarbowane włosy potrzebują nieco oddechu. Musi upłynąć trochę czasu, by farba zdążyła się mocno w nie wchłonąć i z nimi związać. To właśnie dlatego pierwsze mycie powinno odbyć się co najmniej 24 godziny po farbowaniu, koniecznie bez szamponu – inaczej możemy w pewnej mierze zmyć nasz kolor. Nie powinniśmy stosować aż tak często klasycznych szamponów, częściej zaś stawiać na warianty suche. Warto również zaopatrzyć się w filtr przeciwsłoneczny, który będzie chronił nasze włosy i farbę na nich przed promieniami UV. Unikajmy również, przynajmniej przez jakiś czas, suszarek czy prostownic.