Dokąd polecieć na krótką wycieczkę? 4 najciekawsze wiosenne destynacje

Krótki majowy wypad za granicę to znakomity pomysł, najlepsze będą europejskie miasta, do których przelot nie trwa dłużej niż 3 godziny. Ciekawymi miejscami na wiosenny citybreak są: Amsterdam, Bukareszt, Neapol i Paryż.

Jeżeli podróż ma odbyć się w czasie wolnego majowego weekendu, bilety lotnicze warto kupić z dużym wyprzedzeniem. To czas, w którym mieszkańcy naszego kraju wyjątkowo chętnie i tłumnie wyruszają na zagraniczne wojaże.

Neapol – wulkan i pizza

Neapol jest jednym z najpopularniejszych włoskich miast, które jednak nie cieszy się szczególną popularnością wśród mieszkańców Polski. Zupełnie niesłusznie. Oprócz sąsiedztwa Wezuwiusza – nieczynnego wulkanu, który koniecznie trzeba zobaczyć z bliska, miasto na każdym kroku zachwyca wspaniałą architekturą i klimatem. Oprócz skosztowania neapolitańskiej pizzy, zwiedzenia cmentarza Fontanelle i znajdujących się niemal w każdej uliczce pięknych kościołów, trzeba również udać się na przejażdżkę metrem. Stacje linii stworzone są przez artystów z całego świata – trzeba to zobaczyć!

Paryż – miasto nie tylko dla zakochanych

Wiosenny citybreak w Paryżu to znakomity pomysł. Leniwe przechadzki po Champs de Elysee, obejrzenie panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffla oraz ujrzenie spalonej niedawno katedry Notre Dame, to punkty obowiązkowe. Nie można pominąć też spaceru pod Łukiem Triumfalnym i wokół Luwru. Pasjonaci muzealnych eskapad z pewnością będą chcieli zobaczyć także dzieła zebrane w muzeum w Luwrze. Bilet wstępu najlepiej kupić wcześniej, najlepiej przez internet.

Amsterdam – idealny na wiosenne spacery i muzealne wycieczki

Stolica Holandii to jedno z magicznych miejsc, które po prostu warto znać. Po wylądowaniu na lotnisku Schipol koniecznie trzeba zrobić pamiątkowe zdjęcie z pamiątkowym napisem „Iamsterdam”. Punktem obowiązkowym amsterdamskiej wycieczki są spacery wzdłuż malowniczych kanałów. Można też poszerzyć tę atrakcję o rejs kanałami, warto wiedzieć, że w ramach karty miejskiej taka przyjemność jest bezpłatna. Amsterdam to miejsce dla wielbicieli muzeów, ponieważ jest ich tutaj kilkadziesiąt. Wśród najczęściej odwiedzanych znajdują się: Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum oraz Dom Anny Frank. Bilet do Muzeum van Gogha najlepiej kupić wcześniej przez internet, dzięki temu zaoszczędzi się cenny czas, który niestety w przeciwnym wypadku trzeba będzie spędzić w długiej kolejce do kasy. Muzeum to jest zawsze tłumnie odwiedzane bez względu na porę roku i dnia.

Bukareszt – “Paryż Wschodu”

Bukareszt, czyli stolica Rumunii, to miejsce, które warto zobaczyć, nie tylko ze względu na olbrzymich rozmiarów drugi po Pentagonie największy na świecie budynek – Pałac Ceaușescu. Obecnie jest on siedzibą parlamentu. Wstęp do niego jest płatny, ale w zupełności wystarczy obejrzeć go z zewnątrz. Warto udać się na plac Unirii, z którego od strony Strada Franceza jest najlepsze wejście na teren starówki. Wąskie piękne uliczki kryją w sobie wiele pereł architektury. Znajdują się tutaj: ruiny Starego Dworu, wspaniale zachowane kościoły i monastyry a wśród nich najpiękniejszy Biserica Stravrapoleos. W Bukareszcie koniecznie trzeba też wybrać się na wycieczkę metrem, gdzie na stacji Politehnica podłoga peronu zrobiona jest z autentycznych prehistorycznych bloków skalnych, w których zatopione są skamieliny z okresu trzeciorzędu i triasu.


Materiał zewnętrzny