Na czym polegają wakacje last minute?

Wakacje to znakomity czas na relaks i naładowanie przysłowiowych baterii na resztę roku. Wielu z nas rezerwuje więc urlop nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jednak czasem warto jest postawić na ryzyko – poczekanie na oferty przecenione nawet o połowę. Wczasy last minute, bo o nich mowa kuszą atrakcyjnymi cenami w tym samym standardzie niż przed zniżką. Nic więc dziwnego, że z roku na rok zyskują na popularności.

Wakacje last minute – o jakich mowa?

Wakacje last minute, jak sama nazwa wskazuje, to wyjazd zarezerwowany niemalże na ostatnią chwilę. Zazwyczaj tego typu oferty pojawiają się na kilka dni przed wyjazdem, ale równie dobrze nawet w dniu wylotu. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron – dlaczego? Biuro podróży mimo że ma mniejszy zysk niż w standardowej cenie, nie generuje strat w postaci braku chętnych na dane miejsce. My, jako turyści jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało nam się zaoszczędzić – uzupełniając miejsca, które się nie sprzedały, bądź zwolniły się w ostatniej chwili. Jakie ceny wchodzą w grę w przypadku rezerwacji wakacji na tak zwaną ostatnią chwilę? Nawet o 50 procent mniejsze niż w regularnej cenie.

Wakacje last minute – wady i zalety tego rozwiązania

Jak wszystko, także wczasy last minute mają swoje wady, jak również zalety. W przypadku last minute niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest niższa cene – tutaj bezapelacyjnie jest to numer jeden tej opcji. Znamy termin wyjazdu, jednak nie zawsze będziemy zadowoleni ze standardu pobytu. W odróżnieniu od planowania urlopu z wyprzedzeniem, gdzie mamy ogromne możliwości wyboru hotelu, standardu etc. w opcji last minute musimy wybierać w tym, co aktualnie nie zostało sprzedane, bądź właśnie zwolniło się miejsce. Nie zawsze będzie ono odpowiadało naszym oczekiwaniom.

Gdzie szukać najlepszych ofert wczasów last minute?

Wśród najlepszych z możliwych rozwiązań na znalezienie wczasów last minute wpisujących się w standardy naszych oczekiwań, jest skorzystanie z oferty biura podróży. Nie powinno być ono przypadkowe, a skrojone na miarę naszych potrzeb oraz oczekiwań. Pamiętajmy o tym, że nie możemy być rozczarowani, mimo że zapłaciliśmy zdecydowanie mniejszą kwotę niż współpasażerowie. Dobre biuro podróży nam to zagwarantuje, a ponadto sprawi, że te wczasy w ogóle się odbędą. Korzystając z oferty za pośrednictwem porównywarki będziemy mieć nieco ułatwioną sprawę.