Podróżowanie po Afryce

Niektórzy wyobrażają sobie kontynent afrykański jako jedynie zacofane i biedne miejsce na ziemi. Jednak bardzo wiele osób chętnie po nim podróżuje.

W bogatszych częściach Afryki można zatrzymywać się w hotelach, korzystać z restauracji i różnych miejsc rozrywki, podobnie jak w innych częściach świata, jedynie różnice kulturowe przypominają o tym, że znajdujemy się na innym kontynencie. Pewnie znacznie ciekawsze i nie zapomniane są podróże w miejsca bardziej odosobnione.

Można więc podróżować po puszczy, mieszkać w zrobionych szałasach i robić zdjęcia zwierzętom oraz roślinom. Trzeba jedynie pamiętać, że należy zachowywać ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania wobec spotykanych, nieznanych nam ludzi, których można czymś nieopatrznie urazić i w ten sposób nawet narazić się na niebezpieczeństwo. Również wobec napotykanych zwierząt należy postępować ostrożnie i słuchać uwag przewodników odnośnie bezpiecznego zachowania się wobec nich.

Osoby wybierające się do Afryki powinny także pamiętać o:

Osoby wybierające się do Afryki powinny także pamiętać o potrzebie wykonania niezbędnych badań i zrobienia szczepionek, które będą nas chroniły przed chorobami tropikalnymi. Nasz organizm jest bowiem nieprzyzwyczajony do panujących tam zarazków i roznoszonych chorób. Trzeba także mieć odporność na wysokie temperatury, a jednocześnie jej spadki w godzinach wieczornych. Widać więc, że podróżowanie po Afryce jest przeznaczone dla specjalnej grupy osób, ale może być bardzo pasjonujące i pozostać w pamięci na długie lata.