Turystyka ekstremalna – może lepiej nie?

Jak możemy łatwo stwierdzić na podstawie własnej obserwacji, na chwilę obecną różne rozwiązania są wykorzystywane coraz częściej, czy to dlatego, że stają się coraz dostępniejsze, czy może po prostu wydają się nam odpowiednie.

I tak na przykład możemy spotkać się z rozwiązaniem takim jak turystyka ekstremalna , która ostatnio wydaje się coraz powszechniejsza. Ale czy naprawdę jest to coś, co może rozwiązać nasze problemy tak, jak byśmy tego chcieli? Na nasze nieszczęście, podnoszą się głosy twierdzące, że bynajmniej tak nie jest i lepiej się za to nie brać. Jak widać, każdy z nas może sam stwierdzić, dlaczego to rozwiązanie nie jest dla nas właściwe, a wręcz przeciwnie – może nam zaszkodzić.

Dzieje się tak, ponieważ czasem silne przeżycie może okazać się dla nas bardziej znaczące niż wszystkie wymienione wady

Jednym z powodów, dla których turystyka ekstremalna tak nas do siebie zniechęca, jest ryzyko wypadku, z czym najczęściej trudno coś zrobić. Co gorsza, po tym może jeszcze dojść do poważniejszych urazów, czego już niektórzy mogą po prostu nie wytrzymać. Dlatego właśnie, i może z kilku jeszcze innych powodów, jest to uważane za rozwiązanie zdecydowanie nieodpowiednie dla każdego. Wychodzi więc na to, że turystyka ekstremalna jest rozwiązaniem zupełnie niewartym rozważenia, o wypróbowaniu nie wspominając. Niemniej, w niektórych sytuacjach potrafi to jednak być przydatne.

Dzieje się tak, ponieważ czasem silne przeżycie może okazać się dla nas bardziej znaczące niż wszystkie wymienione wady. Może też się okazać, że potrzebujemy zastrzyku adrenaliny i w takiej chwili turystyka ekstremalna będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem, pomimo wszystkich swoich wad. Jak widać, chociaż … posiada pewne wady, dla niektórych wręcz działające wykluczająco, to jednak w niektórych sytuacjach okazuje się optymalnym rozwiązaniem.