Wycieczki do Szwecji dla dzieci

Skandynawia zachwyca nie tylko dorosłych. Znajdziemy tam czyste powietrze, imponujące widoki  i dziką nieskalaną przyrodę. To najlepszy kierunek na rodzinne, pełne niezapomnianych wrażeń wakacje i wycieczki.

Jeśli tylko masz kilka dni wolnych i chcesz je spędzić z rodziną na wyprawie marzeń – koniecznie wybierz Szwecję! Rejs do Szwecji z dziećmi to szansa na bajeczną przygodę. Poniżej podpowiadamy, jak najlepiej dostać się do Szwecji i co warto zobaczyć.

Szwecja z dzieckiem – szansa na kapitalną przygodę!

Nie da się ukryć, że wypoczynek z dziećmi rządzi się swoimi prawami. Wszyscy wiemy, że dzieci raczej nie docenią piękna architektury i historycznych zabytków w zatłoczonym miasteczku czy wieczornego dancingu nad basenem w hotelu. Dlatego wybierając się  na wycieczkę z dziećmi, szukamy miejsc oferujących przede wszystkim okazję do dobrej zabawy i możliwość przeżycia porywającej przygody, a jednocześnie przyjaznych rodzinom z dziećmi.

Taka właśnie jest Szwecja: to kraj, w którym dzieci są wszędzie mile widziane w miejscach publicznych, czego dowodem są rozmaite udogodnienia, zniżki oraz atrakcje dla rodzin podróżujących z dziećmi.

To prawdziwy raj dla maluchów jak i dla starszych dzieci, dzięki różnorodności form wypoczynku i doskonale przemyślanej i przygotowanej infrastrukturze na przyjęcie małych podróżników; w tym kraju nawet zła pogoda nie zepsuje zabawy!

Wyjazd do Szwecji z dzieckiem – podróż do świata baśni.

W zależności od preferowanej formy wypoczynku, do dyspozycji mamy wiele możliwości. Możemy odkrywać przyrodę z dala od zgiełku miast na trekkingach i wycieczkach rowerowych, łowić ryby, spacerować i odpoczywać bez pośpiechu na malowniczym wybrzeżu ze złocistymi plażami lub skorzystać z atrakcji oferowanych przez liczne parki rozrywki.

Gdzie warto spędzić czas?

1. Marinmuseum. W Karlskronie warto zobaczyć Muzeum Marynarki Wojennej. Hala Okrętów Podwodnych robi imponujące wrażenie!

2. Junibacken. To muzeum poświęcone szwedzkim postaciom literatury dziecięcej znajdujące się w Sztokholmie.  Odnajdziemy tu baśniowy świat Astrid Lindgren wypełniony książkami dla dzieci. Największą atrakcją jest Dom Pippi Pończoszanki oraz przejazd „kolejką” przez makiety prezentujące poszczególne książki.

3. Astrid Lindgren Varld. Podążając śladami twórczości Astrid Lindgren warto zatrzymać się w Vimmerby. To tematyczny park rozrywki,  w którym odnajdziemy szczegółowo odwzorowane wszystkie miejsca z powieści autorki. Są tu miejsca do zabaw, zjeżdżalnie, sklepy, restauracje i kawiarnie. Jeśli zaś szukacie „prawdziwego Bullerbyn”, to zajrzyjcie do  leżącego nieopodal Sevedstorp, pierwowzoru książkowego Bullerbyn.

4. Liseberg. To największy park rozrywki w Skandynawii i  jeden z największych w Europie – zlokalizowany w Göteborgu. Znajdziemy tu atrakcje dla osób w każdym wieku, od karuzeli, przez diabelskie młyny i zjeżdżalnie wodne, aż po ekstremalne rozrywki jak roller coastery.

5. Moose Garden w Orrviken. To otwarta farma łosi położona w przepięknej pięknej okolicy, z widokiem na jezioro Storsjön. Można tu oglądać łosie, a nawet je pogłaskać!

6. Olandia. To magiczna wyspa z wiatrakami, rezerwatami przyrody, Lasem Trolli, latarnią morską Lange Jan, tajemniczymi kręgami z kamieni i prehistoryczną odsadą Eketorp. Tutaj nikt nie będzie się nudził.

Wycieczki dla dzieci –  Szwecja na wyciągnięcie ręki.

Już sama podróż do Szwecji może być niezapomnianą przygodą, zwłaszcza jeśli wybierzemy rejs promem. Na prom możemy zabrać własny samochód, a nawet rowery, dzięki czemu będzie nam łatwiej i wygodniej przemieszczać się w samej Szwecji. Promy Stena Line wypływają do Karlskrony nawet 3 razy dziennie. Przewoźnik oferuje specjalne pakiety dla rodzin i zniżki na wycieczki dla dzieci.

Jeśli nie mamy możliwości, aby samodzielnie zaplanować wyprawę do Szwecji, warto skorzystać z wycieczek zorganizowanych, jak na przykład „Szwecja dla dzieci” oferowana przez Stena Line.

To idealny pomysł na wspólne spędzenie weekendu, a rejs wielkim statkiem bez wątpienia zachwyci  pociechy i rodziców.

Tego typu wycieczki zazwyczaj obejmują podróż promem do Szwecji i z powrotem, nocleg na promie, animacje dla dzieci na statku, wycieczkę autokarową z przewodnikiem i licznymi atrakcjami oraz niektóre bilety wstępu.


artykuł sponsorowany