Centrum Rockefellera – jedna z ikon Nowego Yorku

Nowy Jork to miasto, pobudzające wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie, niektórzy przyjeżdżają tu tylko i wyłącznie po to, by spełnić swój amerykański sen. Od zera do milionera – taki właśnie cel przyświeca wszystkim śmiałkom, niestety jednak dla wielu z nich rzeczywistość okazuje się co najmniej brutalna.

Kto nie próbuje, nie zdoła się jednak o tym przekonać, zaprzepaści swoją szansę, już zawsze będzie zastanawiał się nad tym, co by było gdyby. Niemniej jednak niektórzy ludzie przyjeżdżają tu tylko i wyłącznie w celach turystycznych. Urządzają sobie pikniki w Central Parku, przechadzają się po modnych butikach i korzystają ze wszystkich możliwych atrakcji tego miejsca.

Czasami jednak warto zagłębić się również w nieco inne rejony tego miejsca, by móc odkryć chociażby centrum Rockefellera, mieszczące się w samym sercu Manhattanu. Wszystkie mieszczące się w tej okolicy budynki zbudowane zostały przez rodzinę Rockefeller, ona również wyłożyła pieniądze na wdrożenie w życie tej jakże kosztownej inwestycji. Chociaż na większości pięter znajdują się mniej i bardziej popularne biura to znaczna część lokali przeznaczona została na hotele oraz restauracje, nie mogło tu zabraknąć również lokali rozrywkowych.

W centrum Rockefeller mieści się również najsłynniejsze sztuczne lodowisko Nowego Jorku, wielokrotnie pokazywane w różnego rodzaju filmach. Warto wspomnieć również o tym, że pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku centrum Rockefeller zostało okrzyknięte Narodowym Pomnikiem Historii.