Rio de Janeiro – największe po São Paulo miasto Brazylii

Odbywający się co roku, hucznie obchodzony karnawał w Rio de Janeiro to jedna z najbardziej znanych imprez masowych na całym świecie. Mieszkańcy miasta, turyści oraz przejezdni wychodzą na ulicę, by pokazać swoją radość, zabawić się i oddać się totalnemu szaleństwu.

Na toczonych środkiem głównej ulicy wozach przygotowanych specjalnie na paradę tańczą półnagie tancerki, odziane jedynie w skąpe stroje i wielkie pióropusze na głowie. Trudno nie da się porwać szalonym rytmom, rozlegającym się w całym mieście, nie ulec urokowi tej niesamowitej i jakże porywającej imprezy.

Jeśli marzy nam się zatem udział w tym niesamowitym wydarzeniu zdecydowanie powinniśmy zaplanować wakacje w pierwszym kwartale roku. W gorącej Brazylii pogoda dopisuje całym rokiem, dlatego też nie będziemy musieli martwić się o chłód czy deszcz. Warto wspomnieć jednak o tym, że Rio de Janeiro słynie nie tylko z roztańczonych tancerek samby czy radosnych, latynoskich rytmów.

Jednym z największych symboli tego miasta jest bowiem ogromna statua Chrystusa Zbawiciela, licząca sobie trzydzieści siedem metrów wysokości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tak ogromny pomnik udało się zbudować na początku dwudziestego stulecia, a koszty jego powstania pokryły datki zbierane w kościołach sprawnie działających na terenie całego państwa. Warto wspomnieć również o tym, że o ile modelowaniem głowy i dłoni zajął się sam architekt Paul Landowiski, o tyle odpowiedzialność za stworzenie pozostałej części budowli wzięli na siebie inżynierowie.