Praga – stolica Czech

Praga to niepozorne miasto, mieszczące się w Czechach, które co roku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów. Na swoją sławę zasłużyło sobie głównie ze względu na dziesiątku muzeów i galerii oraz przepiękne zabytki takie jak Ratusz Nowomiejski czy też Loreta.

Każdy podróżnik powinien prędzej czy później zapuścić się w ten region świata, zwłaszcza że panującą tu walutą wciąż są czeskie korony, dzięki czemu koszty zakwaterowania czy bilety wstępu nie są tak drogie jak w krajach, gdzie wprowadzone zostało euro. Znalezienie noclegu nie będzie trudne, w dzisiejszych czasach można bowiem korzystać z Internetu. Bez problemu znajdziemy tutaj zarówno mniej jak i bardziej kosztowne opcje i tylko od naszego budżetu będzie zależało, którą z nich będziemy chcieli wcielić w życie.

Również studenci za niewielką sumę będą mogli znaleźć zakwaterowanie w schronisku, wprawdzie warunki w takich miejscach nie są zbyt luksusowe, niemniej jednak jeśli zależy nam na tanich wakacjach taka opcja z pewnością będzie dla nas idealna. Zwiedzanie miasta warto zacząć od centrum, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO i tętniącego życiem zarówno za dnia jak i w nocy.

Spacerując po Pradze warto wybrać się również do Ratusza Nowomiejskiego, który został wzniesiony w piętnastym wieku. Ciekawym obiektem jest Galeria Narodowa, założona u schyłku osiemnastego stulecia i rozmieszczona po mieście w kilku pięknych budynkach. Czeskie pejzaże z okresu od siedemnastego do dziewiętnastego wieku można na przykład oglądać w Pałacu Kinskich.