Cypryjskie skarby: co warto zobaczyć?

Moda na Cypr trwa w najlepsze, co nie powinno nikogo dziwić. Słońce, piękne plaże i cenne zabytki to najlepsze zestawienie dla każdego, kto chce spędzić udane wczasy, a jednocześnie nacieszyć się śródziemnomorską atmosferą. Czym urzeka ta malownicza wyspa? Co sprawia, że znane biura podróży tak chętnie organizują wyjazdy na jej teren?

Skąd bierze się popularność Cypru?

Wielkim walorem Cypru jest śródziemnomorski klimat i idealne warunki do wypoczynku. Liczne kurorty przyciągają tych, którzy chcą się zrelaksować na plaży i odpocząć tu od codziennych problemów. Wyspa ta może się jednocześnie pochwalić cennymi zabytkami, które w ciekawy sposób przypominają o jej długiej historii. Dzięki temu Cypr staje się atrakcyjnym celem wycieczki dla tych,  których interesują dzieje świata. Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

Pafos – turystyczny raj

Jednym z najważniejszych punktów na turystycznym planie Cypru jest Pafos – popularny kurort, mogący się pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem i malowniczą okolicą. Miejscowość ta przyciąga jednocześnie cennymi zabytkami, w gronie których znajdują się Grobowce Królewskie wykute w skale. Warto też zajrzeć do miejscowego Muzeum Archeologicznego, w którym z dumą prezentowane są przedmioty pochodzące z okolicznych stanowisk archeologicznych.

Cypr dla aktywnych – nie tylko sporty wodne są tu popularne!

Kto chce aktywnie wypoczywać na Cyprze, ten będzie mógł skorzystać z wielu możliwości. W wielu kurortach czeka na podróżnych ciekawa oferta sportów wodnych, warto jednak pamiętać, że wyspa ta może oczarować i tych, którzy kochają górskie wędrówki. Wspaniałą przygodą mogą się okazać wyprawy w  góry Troodos, po których można wędrować dzięki gęstej sieci szlaków pieszych i rowerowych. Kuszą też górskie miejscowości, w gronie których wielką popularnością cieszy się  wioska Omodos. Turystów przyciąga ona tradycyjną kuchnią oraz lokalnym winem, któremu trudno jest się oprzeć. Nie lada gratką może się też okazać wizyta w miejscowości  Lefkara. Jej dumą jest malownicza okolica oraz tradycja, zgodnie z którą wciąż tworzy się tu piękne wyroby z koronki.

Cypr to popularny kierunek, na który postawić może każdy z nas. Biura podróży mają dla nas wiele ciekawych ofert last minute (sprawdź ofertę ITAKI), dzięki którym za niewielkie pieniądze możemy zapoznać się z najcenniejszymi skarbami słonecznej wyspy. Z pewnością zasługuje ona na naszą uwagę, a czas spędzony na jej terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym.