Czy da się wykupić ubezpieczenie turystyczne w ciągu jednego dnia?

Wielomiesięczne odkładanie na wymarzone wakacje, załatwienie urlopu, dopełnienie wszystkich formalności – o tych rzeczach zazwyczaj myśli każdy turysta. Problem w tym, że zapominają oni o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego i przez to ponoszą niepotrzebne ryzyko.

  1. Ubezpieczenie dostępne od ręki
  2. Dlaczego zakup ubezpieczenia przez internet to najlepsza opcja?
  3. Czym się różni polisa turystyczna od innych ubezpieczeń?
  4. Dodatkowe informacje na temat oferty ubezpieczyciela

Obecnie wiele spraw z ubezpieczeniami można załatwić przez internet, a ochrona turystyczna zalicza się do tej listy. Zapomnij więc o staniu w kolejkach i uciążliwych dojazdach dojazdach do pośredników, tylko korzystaj z najlepszej oferty bez potrzeby odchodzenia od ekranu komputera.

Ubezpieczenie dostępne od ręki

Ubezpieczenia online to doskonała opcja, gdy liczy się czas. W zaledwie 5 minut będziesz mógł wypełnić formalności i opłacić interesującą cię ofertę. Firma ubezpieczeniowa wyśle ci potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia na adres mailowy, dzięki czemu numer polisy – potrzebny w przypadku wystąpienia jakichś problemów lub wypadku – będziesz miał zawsze przy sobie. Na preferencyjne warunki mogą liczyć rodziny wielodzietne, które posiadają kartę dużej rodziny. W praktyce jednak koszty ubezpieczenia są na tyle niskie (ochroną odpowiadającą potrzebom wielu użytkowników możesz się cieszyć przy składce w wysokości 4 zł dziennie), że niezależnie od tego czy ubezpieczasz się sam, czy też szukasz zabezpieczenia dla całej rodziny, na pewno będziesz zadowolony z oferty. Szczegółowe informacje o dostępnych wariantach polis znajdziesz na stronie https://www.nn.pl/dla-ciebie/turystyka-i-hobby.html, gdzie znajduje się zestawienie dostępnych ofert.

Dlaczego zakup ubezpieczenia przez internet do najlepsza opcja?

Z pewnością kojarzysz warunki, w jakich trzeba podejmować decyzję przy korzystaniu z usług doradcy zajmującego się ubezpieczeniami. Presja ze strony pośrednika, chęć jak najszybszego załatwienia sprawy… to wszystko może przełożyć się na nieprzemyślane decyzje, efektem czego będzie nieatrakcyjna oferta, która nie zapewni ci oczekiwanej ochrony. Aby tego uniknąć, wybierz ofertę ubezpieczeń, które możesz zamówić przez internet. Pozwoli ci to skorzystać z wielu korzyści:

  • oszczędność czasu,
  • możliwość zapoznania się z ofertą w dowolnym momencie,
  • uproszczone formalności,
  • atrakcyjna cena.

Jeżeli natomiast coś wzbudzi twoje wątpliwości, to przy ubezpieczeniach online będziesz mógł na spokojnie poszukać dodatkowych informacji lub wysłać pytanie do działu obsługi klienta. Przy ubezpieczeniu zawieranym przez internet nie ma również ryzyka, że pośrednik wprowadzi nieprawidłowe dane lub twoja wpłata nie zostanie zaksięgowana. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, dlatego nie będziesz miał żadnych problemów, aby dopiąć sprawy związane z zakupem ubezpieczenia. Dzięki temu, że ubezpieczenie online możesz zamówić o dowolnej porze, nie musisz się martwić, że nie zdążysz opłacić go przed wyjazdem.

Czym się różni polisa turystyczna od innych ubezpieczeń?

Produkt ubezpieczeniowy typu polisa turystyczna wyróżnia się kilkoma właściwościami. Jest to przede wszystkim rozwiązanie, które ma na celu zabezpieczyć osoby planujące zagraniczną podróż. Jeżeli więc potrzebujesz zabezpieczenia przed nieprzewidzianymi zdarzeniami oraz na wypadek choroby, będzie to najlepsza opcja. W praktyce ubezpieczenie turystyczne – o ile postawisz na ofertę zaufanej firmy ubezpieczeniowej – może ochronić cię przed konsekwencjami wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Wbrew temu, co wiele osób sądzi na temat takich rozwiązań, nie obejmują one wyłącznie spraw zdrowotnych. W końcu podczas podróży mogą pojawić się problemy z autem, utratą bagażu lub drogiego sprzętu sportowego, a nawet organizator wczasów może z nieuzasadnionych powodów odwołać twoją rezerwację. Co wtedy zrobić? Wystarczy, że skontaktujesz się z ubezpieczycielem i podasz numer swojego ubezpieczenia turystycznego, a otrzymasz niezbędne wsparcie, porady niezbędne do szybkiego wyeliminowania niedogodności oraz odszkodowanie. Niczym więc nie ryzykujesz, zwłaszcza jeżeli weźmiesz pod uwagę niskie koszty ubezpieczenia, a zyskujesz pewność, że nie spotka cię żadna nieprzyjemna sytuacja.

Dodatkowe informacje na temat oferty ubezpieczyciela

Na stronie zakładu ubezpieczeniowego w zakładce polisa turystyczna zebrano dokumenty, z którymi powinieneś zapoznać się przed skorzystaniem z ochrony. Są to między innymi OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), informacje o przetwarzaniu danych osobowych, karta produktu i informacje prawne. Każdy z nich został udostępniony w postaci pliku PDF, dzięki czemu możesz je łatwo pobrać na dysk swojego komputera. Osoby preferujące tradycyjny kontakt mogą na stronie znaleźć listę lokalizacji i placówek partnerskich, w których również załatwisz sprawy związane z ubezpieczeniami. Zwróć uwagę, że oprócz ubezpieczenia turystycznego znajdziesz tu również oferty ochrony na życie, zabezpieczenia dla dziecka i wiele innych wariantów, z których warto skorzystać.


Materiał zewnętrzny