Gdzie wyjechać na zimowy weekend? Noclegi, atrakcje, dojazd

Nie masz pomysłu na zimowy weekend? Jedź w góry. Nie tylko pojeździsz tam na nartach, ale również spędzisz miło czas w hotelowym SPA. Oto kilka ciekawych kierunków, które możesz wybrać na zimowy weekend. Przedstawiamy znane i mniej znane miejsca na weekend w górach.

Wisła – noclegi, stoki, atrakcje

Gdzie jechać zimą na weekend? Do Wisły, w tym kurorcie nie brakuje komfortowych noclegów, świetnych restauracji i stoków narciarskich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Znajduje się tu również wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak przedszkole narciarskie czy zimowy plac zabaw dla dzieci z torem saneczkowym.

A gdzie warto się zatrzymać, jadąc do Wisły na zimowy weekend? W tym mieście można znaleźć wiele komfortowych hoteli ze SPA, chociażby takich jak słynny Hotel Gołębiewski. Jest też dużo prywatnych apartamentów z dostępem do sauny czy basenu. Noclegi w pensjonatach, apartamentach znajdziesz w serwisie ogłoszeniowym, gdzie możesz natrafić na oferty w bardzo konkurencyjnych cenach. Jednak warto rezerwować je z wyprzedzeniem, bo w sezonie zimowym, takie noclegi rozchodzą się bardzo szybko.

Zimowy weekend na Słowacji

Słowacja to raj dla narciarzy. Tuż przy granicy z Polską znajduje się tu wiele świetnie przygotowanych stoków. Do najpopularniejszych należy najdłuższa trasa narciarska na Słowacji w Tatrzańskiej Łomnicy. Znajduje się tu również wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr oraz dziecięcy klub rozrywki w budynku dawnej stacji kolejki gondolowej.

Weekend na Słowacji warto również spędzić w przeuroczej wsi Terchova, z której według legend pochodził słynny Janosik. Terchova znajduje się na pograniczu Małej Fatry i Gór Kisuckich i jest świetnym miejscem, dla osób, które nie lubią tłumów. Można tu pojeździć na nartach, zwiedzić muzeum Janosika, a w czasie świąt obejrzeć przepiękną ruchomą szopkę wykonaną z drewna. W Terchovej znajduje się również pomnik Janosika na wzgórzu oraz punkt widokowy.

Drogi na Słowacji są świetnie przygotowane, dlatego dojazd nawet w trudnych, zimowych warunkach nie powinien ci sprawić problemów. A jeśli już zdecydujesz odwiedzić się ten kraj zimą, nie zapomnij skosztować pysznego opiekanego sera czy zupy czosnkowej w chlebie.

Szklarska Poręba – dla kogo i jak dojechać?

W zimowy weekend warto również odwiedzić Szklarską Porębę. Ta malownicza miejscowość położona jest na stokach Karkonoszy i Gór Izerskich. Szklarska Poręba przypadnie do gustu zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i tym, którzy zimowy weekend wolą spędzić w SPA. Z tym że ci drudzy, powinni pomyśleć o noclegu w takich hotelach jak Blue Mountain Resort czy Czarny Kamień RESORT & SPA.

A jak dojechać do Szklarskiej Poręby? Najlepiej samochodem lub pociągiem. Na trasie Wrocław – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna kursują komfortowe pociągi, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziećmi. Z kolei podróżujący z Warszawy i Wybrzeża mogą skorzystać z oferty InterCity.