Elegancki strój małego gentlemana – jak wybrać odświętne ubranie dla chłopca?

Okazji, w których wymagany jest odświętny chłopięcy strój bywa naprawdę wiele – doskonałym przykładem są święta rodzinne, takie jak wesela czy komunie, gdzie nasza pociecha może pojawić się w roli gościa. Inne sytuacje to chociażby organizowane w przedszkolu czy szkole uroczystości. Kiedy jeszcze warto zadbać o elegancki strój dla chłopca i na co zwrócić uwagę?

Mały elegancik w pełnej krasie – chłopięcy garnitur

Stylowy, pełen klasy, a niekiedy nawet szyty na miarę – chłopięcy garnitur to klasyka elegancji, która zazwyczaj pojawia się podczas najbardziej uroczystych okazji. Niezależnie od wieku, chłopcy mogą sięgnąć po garnitur, który doskonale sprawdzi się jako ubranie na komunię lub strój idealny dla weselnego gościa. To najbardziej kunsztowna i ciesząca się dużą popularnością forma ubioru – wszak podczas weselnego spotkania garnitury towarzyszą nie tylko chłopięcej lub męskiej części gości, ale także samemu panu młodemu! Z uwagi na swój formalny charakter to także odpowiedni strój, który założyć powinno się w sytuacjach formalnych, np. podczas uczestnictwa w trudnej uroczystości pogrzebowej i organizowanej po niej kosolacji.

Koszula i spodnie czyli klasyka w najlepszym wydaniu

Gdy sytuacja na to pozwala, podczas przygotowania odświętnego chłopięcego stroju można niekiedy pominąć jeden z jego elementów – marynarkę. Wówczas koszula dla chłopca oraz odpowiednio dobrane spodnie stworzą strój, który doskonale wpisze się w atmosferę mniej formalnych okazji. To połączenie daje dużo swobody – nie tylko, jeśli chodzi o wygodę, ale także o mniej lub bardziej formalny charakter ubioru. W zależności od okoliczności i potrzeb, koszula dla chłopca może zostać uzupełniona o dodatki, które podkreślą elegancki styl – krawacik lub muchę. Stawiając natomiast na „kontrolowany luz” w ubiorze pociechy, możemy zdecydować się na materiały i wzory, dzięki którym strój nie będzie prezentował się aż tak formalnie, np. nieśmiertelny jeans lub szkocką kratę.

Nie tylko dla malucha – eleganckie szelki lub kamizelka

Innym, równie ciekawym pomysłem na elegancki ubiór dla chłopca mogą okazać się spodnie na szelkach. To element, który nadaje całości stroju nieco retro charakteru i choć spodnie na szelkach często towarzyszą maluchom, z powodzeniem sprawdzą się także u starszaka. Ich zaletą jest oryginalność i możliwość dopasowania – regulowane szelki zadbają o to, aby strój prezentował się należycie. Jego dopełnieniem będzie odpowiednio dobrana koszula oraz pozostałe dodatki.

Eleganckim elementem chłopięcego stroju bywa także kamizelka. W jej przypadku możemy zdecydować się na  proste fasony, które podkreślą  formalny charakter stroju, bądź też wybrać te, które wyrazistym kolorem lub wzorem przełamią nieco modową rutynę, dodając chłopięcemu ubiorowi nieco nonszalancji. Warto wówczas zadbać o to, aby koszula dla chłopca dobrze komponowała się z kamizelką i stanowiła jej dopełnienie – zarówno pod względem fasonu, jak i kolorystyki.

Nie uchodzi wątpliwości, że podczas wyboru stroju dla chłopca kluczową rolę odgrywa okazja. Inny ubiór wybierzemy dla dziecka, gdy pojawi się ono w roli gościa weselnego, inny, gdy wybiera się na urodziny do dziadków lub uczestniczy w szkolnym apelu. Chcąc wybrać odpowiedni strój, warto jednak kierować się nie tylko okazją czy aktualnie panującymi modowymi trendami. Pamiętajmy, że każdy ubiór – nie tylko ten elegancki – powinien tworzyć harmonijną całość. Zbyt wiele wzorów lub różnorodnych materiałów może przytłaczać, a w efekcie zniweczyć nasze starania o zachowanie wyważonego stylu. I w końcu – niemniej ważną rolę odgrywa wygoda dziecka. Zadbajmy więc o to, aby koszula dla chłopca była dobrze dobrana, spodnie zapewniały swobodę ruchów, a eleganckie buty nie uwierały. Przemyślane zakupy, których nie zostawimy na ostatnią chwilę, mogą oszczędzić wiele nerwów!