Jak chronić się przed słońcem podczas surfowania na wakacjach?

Słońce jest naturalnym źródłem witaminy D, która ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Jednak jego nadmiar może mieć na nas naprawdę negatywny wpływ. Grozić może ono jednakowo poparzeniem skóry, udarem cieplnym czy prowadzić nawet do raka skóry. Dlatego też mądre korzystanie z promieni słonecznych to jedyna słuszna decyzja. To szczególnie ważne podczas wypoczynku i surfowania, podczas których jesteśmy naprawdę nadmiernie wystawieni na jego zgubny wpływ. Czy można uchronić się przed słońcem podczas surfowania na wakacjach? Mamy na to skuteczne sposoby.

Po pierwsze wybierz odpowiedni krem z filtrem przeciwsłonecznym 

Przede wszystkim obowiązkową pozycją dla wszystkich korzystających z uroków lata jest odpowiedni krem z filtrem SPF30 lub SPF50. To optymalne rozwiązania. Dzieci podczas wypoczynku na plaży obowiązkowo muszą używać kremów o najwyższej wartości. To samo dotyczy osób o jasnej karnacji, które szybko ulegają poparzeniom słonecznym. Nawet ci, którzy dobrze przyjmują dużą dozę promieni UV podczas surfowania powinny sięgnąć przynajmniej po krem z filtrem SPF30. W tej kategorii znajdziemy wiele produktów, takich jak między innymi klasyczne kremy, spraye, a nawet pomadki do ust. Jest to obowiązkowy element każdego bagażu wakacyjnego.

Po drugie odpowiednia odzież 

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo nasze ciało wystawione jest na niekorzystne działanie promieni słonecznych właśnie podczas kontaktu z wodą. Aby uniknąć niechcianych poparzeń należy odpowiednio je osłonić. Idealnie sprawdzi się tutaj odzież surferska dedykowana właśnie do tego typu sportów wodnych. Niezbędne okażą się więc elementy garderoby ochronnej takie jak:

  • top UV,
  • koszula UV,
  • rybaczki UV
  • legginsy UV.

Dobrze dobrany komplet pozwoli nam zabezpieczyć ciało podczas naprawdę różnych warunków. Ochrona przeciwsłoneczna podczas uprawiania tego typu sportów wodnych jest wręcz niezbędna. Warto więc zaopatrzyć się w produkty o naprawdę wysokiej jakości. W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca warto zapoznać się z ofertą sklepu Decathlon, która z pewnością nas zainteresuje ze względu na naprawdę bogaty asortyment.  

Gdzie szukać skutecznej ochrony przed słońcem? 

Jeśli wybraliśmy się na wakacje razem z dziećmi, warto wybrać również środki ochronne w postaci namiotów plażowych. Osłaniają one przed ostrym słońcem i stanowią bezpieczne miejsce oraz cień, o który często trudno na zatłoczonej plaży. Są one proste i szybkie w użyciu i nie zajmują wiele miejsca po złożeniu. To naprawdę dobre rozwiązanie o które warto zadbać. Słońce ma na nas dobry wpływ, jednak w nadmiarze może naprawdę mocno nam zaszkodzić. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w wiele potrzebnych akcesoriów i ubrań ochronnych, aby bezproblemowo korzystać z uroków pogody.  Na rynku znajdziemy naprawdę wiele różnych akcesoriów tego typu, dzięki którym wspólne surfowanie i plażowanie będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Poszukując tego typu produktów warto zwrócić uwagę na to, aby były one dobrej jakości i trwałe aby zapewnić nam naprawdę skuteczną pomoc.