Najlepsze rowery do jazdy po mieście – asfalcie, bruku i zatłoczonych ulicach. Jakie powinno być ich wyposażenie?

Wybór właściwego roweru ma duże znaczenie dla wygody, komfortu, ale i bezpieczeństwa. Ale jaki model wybrać, który sprawdzi się do jazdy po asfalcie, bruku czy też zatłoczonych ulicach? Tego dowiecie się z naszego wpisu, a więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do przeczytania poradnika „rowerowego”.

Dla mieszczucha, ale i miłośnika aktywności w terenie

Cóż, jeżeli sądzicie, że jest rower, który można uznać za uniwersalny to niestety, ale tak nie jest. Choć są modele, które można uznać za w miarę uniwersalne, choć nie oznacza to wcale, że sprawdzą się do jazdy w górskim terenie, ale i na miejskich ścieżkach rowerowych. Ale do jazdy po asfalcie, bruku czy zatłoczonych ulicach najlepszym wyborem będzie oczywiście rower miejski. Wybierając właściwy i dobrej jakości model musicie wiedzieć, że dzięki niemu, a raczej na nim, ominiecie korki, ale i sporo zaoszczędzicie, gdy zamienicie samochód właśnie na jednoślad.

A w co powinien być wyposażony rower miejski?

Wyposażenie ma znaczenie – choć trąci to truizmem, to jednak są osoby, które o tym zapominają bądź w ogóle nie myślą. Na pewno do jazdy po mieści trzeba wyposażyć swój rower w dzwonek. Warto zauważyć, że poza funkcją informacyjną czy ostrzegawczą może też być dekoracją jednośladu, szczególnie jeżeli wybierzecie model w niepospolitym kształcie, który notabene pozwoli Wam się wyróżnić. Pamiętajcie, że zamiast krzyczeć na przechodniów, że nadjeżdżacie, lepiej używać właśnie dzwonka. Swoją drogą jest tani. Kolejnym niezbędny elementem wyposażenia powinny być błotniki. I w tym przypadku mamy dla Was kilka rad, a mianowicie zwróćcie uwagę na tworzywo z jakiego są wykonane i tutaj polecamy Wam raczej wybierać modele z tworzywa, które wydają się dobrą alternatywą dla tych wykonanych ze stali. Jeżeli więc zamierzacie jeździć rowerem nie tylko w piękne, słoneczne dni, to błotniki są absolutnym must have. Dla ochrony ubrań przed zabrudzeniem ale też dla ochrony samego łańcucha przez korodowaniem spowodowanym piaskiem, kurzem czy wilgocią polecamy osłony. Oczywiście czas przejść do bezpieczeństwa i tutaj chyba nie musimy wspomnieć, że obowiązkowy jest kask i ochraniacze, ale swój jednoślad warto jeszcze zaopatrzyć w dodatkowe odblaski.

Jaki model wybrać? Oto jest pytanie, na które znamy odpowiedź!

Czas przejść do doradzenia Wam jakie modele świetnie się sprawdzą. Na pewno możemy wam polecić rowery Romet. Trafnym wyborem jest choćby model Luiza LUX biały 18″ 2021. Wyróżnia się on stylową linią projektową, dopracowaniem w każdym, nawet najmniejszym szczególe, a także bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Na pewno na uwagę zasługują tylne manetki Shimano Nexus SL-C3000 7 speed, które są naprawdę sprawdzone, w końcu producentem jest Shimano. Warto też zwrócić uwagę na bardzo dobry mechanizm korbowy, czyli Cyclone AL-4 38T 170 mm. Za bezpieczeństwo odpowiadają hamulce V-brake Alhonga HJ-811AD7, które są bardzo czułe. Świetnym modelem jest również Art Deco Lux czarny 19″ 2021, który wpisuje się w klasyczną stylistykę, ale ma także nowoczesne akcenty – trzeba więc przyznać, że przyciąga uwagę. Jego parametry techniczne są bardzo podobne do Luizy LUX. Na pewno spodoba Wam się także fakt, że ich cena jest bardzo korzystna, czyt. niska.

A może rower trekkingowy?

Dobrym wariantem i alternatywą dla rowerów miejskich są trekkingowe. Oczywiście i tutaj możemy Wam polecić modele marki Romet. Takie modele doskonale sprawdzą się w nieco trudniejszym terenie, choć oczywiście nie są to rowery górskie. Jeżeli szukacie fajnego roweru trekkingowego w przystępnej cenie, to możemy Wam polecić rower ROMET Gazela 6 20″ w kolorze niebieskim. Duże koła, mocne hamulce i wysokiej jakości komponenty zasługują na uwagę. Jeżeli chcecie zakupić modele w bardzo konkurencyjnych cenach to wejdźcie na stronę sklepu z rowerami. Romet, Maxim, Gazelle i wiele innych znajdziecie w bardzo bogatej ofercie sklepzrowerami.pl

Naszym zdaniem do jazdy po mieście najlepiej sprawdza się rowery miejski, choć alternatywą dla niego może być trekkingowy. Oczywiście przy wyborze kierujcie się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim jakością komponentów. Koniecznie też skorzystajcie z naszych rad i zaopatrzcie się w dodatkowe wyposażenie.