Kompleksowe wyposażenie aneksu kuchennego w kamperze. Czego nie może zabraknąć w czasie długiej podróży?

Kuchnia jest sercem domu – to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Ale czy kuchnia jest też sercem kampera? Ale jak najbardziej, dlatego też o jej wyposażenie trzeba odpowiednio zadbać, choć może kuchnia to zbyt dużo powiedziane, bo w kamperze mamy raczej do czynienia z aneksem. Niemniej jego funkcjonalność jest bardzo ważna. Zatem, czego nie może zabraknąć w aneksie w czasie długie podróży?

Kuchenka gazowa – to absolutne must have

Kamper nazywany jest często domkiem na kółkach, co w pełni zrozumiałe, wszak daje jego namiastkę. Ale, aby móc poczuć się jak w domu, a raczej jak w kuchni trzeba zadbać szczególnie o wyposażenie. Trzeba przyznać, że caravaning jest popularny i staje się coraz popularniejszy, wszak dzięki kamperom można zwiedzić wiele miejsc, a przy tym dużo nie wydać, bo w końcu śpi się w kamperze i je się w kamperze, a skoro o jedzenie chodzi, to właśnie dlatego trzeba pamiętać, że wyposażenie kuchni jest ważne, bo przecież trzeba przygotowywać posiłki. To zdecydowanie tańsza wersji niż stołowanie się w restauracjach, a przy tym jeżeli podróżujecie z dziećmi, to tym bardziej musicie zadbać o wyposażenie kuchni. Dlatego nie może w niej zabraknąć kuchenki gazowej. Nie musi być ona wcale duża, ale ważne, aby była. A skoro już o kuchence mowa, to trzeba też pamiętać o butli gazowej, bo przecież na czymś trzeba gotować, no chyba że wybierzecie wariant elektryczny, ale wraz z nim warto jeszcze pomyśleć o panelach fotowoltaicznych dedykowanych właśnie do kamperów.

Lodówka – nieodłączny sprzęt w kuchni, także tej kamperowej

Lodówka to kolejny niezbędny element wyposażenia kampera, tym bardziej, że chroni jedzenie przed zepsuciem. Choć jej zakup wiele osób odwleka w czasie, to w końcu nadchodzi ten dzień, że trzeba wybrać właściwy model, tym bardziej wybierając się w dłuższą podróż. Tutaj możliwości jest sporo. Możecie wybrać lodówkę na ogniwach peltiera, choć to raczej chłodziarka, bo obniża ona temperaturę o kilkanaście stopni względem temperatury zewnętrznej. Dostępna jest też lodówka na gaz i trzeba przyznać, że jest to dosyć dobre rozwiązanie, choć trzeba tutaj zastanowić się nad aspektem bezpieczeństwa, jednak wielu użytkowników poleca tego typu lodówki. Najdroższe są oczywiście lodówki z kompresorem, ale są one najlepsze, bo pobierają najmniejszą ilość energii. Jak wiadomo życie potrafi zaskakiwać choćby awarią, ale nie trzeba się obawiać, bo dostępne są zamienne części do lodówek w kamperach.

Gdy nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy

Któż z nas nie lubi kawy? Latte, cappuccino, turecka i wiele innych. Na szczęście nawet w podróży nie trzeba z nich rezygnować, bo przecież na wyposażeniu kampera może, a nawet powinien znaleźć się też ekspres. Mocna kawa o poranku – to jest to, ale także po całym dniu zwiedzania, podróży, wreszcie wieczorem można odpocząć i napić się tego pysznego napoju. Oczywiście na wyposażeniu powinny znaleźć się też kubki i sztućce, ale i talerze czy miski na zupę. A skoro już o posiłkach była mowa to i garnki się przydadzą. Tutaj pojawia się jeszcze pytanie: co ze zmywaniem? Można zmywać ręcznie, ale i postawić na zmywarkę. Nie zalecamy Wam natomiast używania jednorazowych sztućców czy talerzy, bo takie rozwiązanie jest bardzo nieekologiczne i powoduje degradację środowiska.

Dla bezpieczeństwa i ochrony, czyli kilka zasad

Dzieci są kreatywne i to nie zawsze tak jak rodzice by tego oczekiwali. Dlatego też trzeba zadbać w kamperze o bezpieczeństwo. Na pewno niezbędnym elementem jest zabezpieczenie kuchenki, ale i blokada drzwiczek lodówki, ale nie po to, aby dzieci nie mogły nic wyjąć, lecz raczej, aby nie uderzyły się o wystające ranty. Tutaj polecamy Wam producenta Domestic części do lodówki są najwyższej jakości, a przy tym mają bardzo korzystną cenę. Pamiętajcie, aby zabezpieczyć też komin spalin, stosując dedykowaną osłonę.

Kiedy gotuje się posiłki w kamperze bardzo szybko może pojawić się mało przyjemny zapach. Ale poza stosowaniem odświeżaczy powietrza, warto jeszcze zastanowić się nad zamontowaniem okapu, no chyba że macie czas i chęci na wietrzenie pomieszczeń. Ale okap wydaje się lepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że jego cena nie jest wysoka.