Kuba – wakacje w rytmie salsy

Kuba to raj na ziemi – z takim podsumowaniem wyjazdu można spotkać się wśród wielu turystów, którzy mieli okazję poznać tutejszą kulturę, rozsmakować się w regionalnych daniach oraz poczuć gorący rytm porywającej salsy. Do tego niesamowite krajobrazy wespół z zapadającym się pod stopami miękkim piaskiem – to wszystko sprawia, że po prostu chce się tu wrócić i to na pewno nie jeden raz.

Wakacje na Kubie – niepowtarzalna atmosfera Hawany

Falujące biodra w rytm gorącej salsy, gdzie w dodatku Buena Vista Social Club zachęca do imprezowania w trakcie którego wszystko inne nagle schodzi na dalszy plan. To niemal idealne warunki do tego, aby w myśl założeń wakacyjnych – zrelaksować się i skupić uwagę wyłącznie na przyjemności. Takie obrazki stoją przed oczami wielu miłośników kubańskich rytmów i na pewno nie zawiodą się tymi, które zastaną na miejscu.

Kubańskie wakacje to także możliwość rozkoszowania się białym piaskiem rozpościerającym się aż za horyzont. Cayo Santa Maria, Cayo Coco czy Holguin to tylko nieliczne kurorty w których można poczuć niemalże rajską atmosferę, niespotykaną nigdzie indziej na świecie. To kierunek idealny na urlop, w tym też także w opcji last minute Kuba.

Hawana – każdy podróżnik chce tu być

Stolica Kuby przyciąga niczym magnez pragnących niecodziennych wrażeń podróżników. Mowa zarówno o niesamowitej atmosferze, która tu panuje, jak i oszałamiającej architekturze utrzymanej w stylu kolonialnym. Tutaj można poczuć, że życie jest pełne barw. Nocą restauracje i bary nie śpią, w powietrzy unosi się zapach kubańskich cygar, a w tle leci muzyka, która nie daje usiedzieć w jednym miejscu. Mowa oczywiście o salsie, ale także gorącej rumbie, idealnej na letnie wieczory.

Wakacje last minute na Kubie w towarzystwie lokalnych specjałów

Kubańska kuchnia to prawdziwy festiwal smaków i aromatów. Mocno czuć w niej przenikające się wpływy europejskie, ale równie wyraźnie da się odczuć wpływy afrykańskie czy kreolskie. Kuba to przede wszystkim świeże owoce, których soki nie smakują tak nigdzie indziej. To także cały kalejdoskop owoców morza i ryb. Nie można wyjechać stąd nie próbując tradycyjnych dań spośród których na pierwszy plan wyłania się między innymi picadillo a la habanera, bądź też arroz congri.

Kubański urlop na pewno zapada na długo w pamięć. To niesamowite wrażenia i doznania – prawdziwa uczta dla ducha i ciała. Tego rodzaju przeżyciom sprzyja jednak właściwe wybranie biura podróży, który będzie w stanie zorganizować naszą wycieczkę w taki sposób, aby żadne nieprzyjemne sytuacje nie pokrzyżowały tworzenia cudownych wspomnień z tego iście rajskiego zakątka naszego globu. Jednym z nich jest https://www.traveligo.pl/, które już od lat specjalizuje się w organizowaniu wycieczek. Mowa również o tych last minute, ale i wykupowanych z wyprzedzeniem.