Jak można tanio podróżować?

,,Tanie podróżowanie” z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jak tanio podróżować? Odpowiedź na to pytanie jest poniżej.

 

Sposób ,,na studenta”

Studia to czas szalonych zabaw,gdzie dominują porno imprezy, nauki oraz stresu przed egzaminami. Jeśli jesteś studentem (który uczy się dobrze) możesz zgłosić się do uczestnictwa w programie Erasmus, co polega mniej więcej na tym, że będziesz studiować na wybranej przez ciebie uczelni za granicą (o ile twoja uczelnia współpracuje z tą, w której chcesz studiować) przez wybrany okres czasu. Jest to o tyle wygodna opcja, że uczelnia zapewnia studentowi środki do życia, przez co zwiedzanie zagranicznych miast, wcale nie będzie drogie. Jeśli natomiast jesteś średnio uczącym się studentem, nie martw się, mamy dla ciebie inny sposób.

Busem po świecie – czyli podróżowanie za grosze

Popularnym, lecz mało stosowanym rozwiązaniem na tanie podróżowanie jest kupno używanego samochodu, który zazwyczaj jest nieco większy od normalnego, popularnie zwanego busem. Na internecie jest naprawdę dużo przykładów na wykorzystanie tego sposobu, od podróży ,,maluchem” nawet po całe autobusy ludzi. Jedyne koszty jakie ponosimy tutaj, to koszt samochodu (który będzie niewielki jeśli nie zamierzamy podróżować sami) oraz paliwa i prowiantu. Sporym minusem tego sposobu jest to, że takie podróże mogą trwać nawet całe miesiące czy lata, jeśli wybierzemy odpowiednio długą trasę, nie mówiąc już o często miernym komforcie jazdy, czy też problemami z dłuższymi jazdami jako kierowca.

Tanie linie lotnicze – samolotem po świecie

Kolejnym, tanim sposobem na podróże są tanie linie lotnicze. Jeśli spędzimy odpowiednio dużo czasu na sprawdzaniu ofert, to na pewno znajdziemy coś dla siebie. Plusy tego sposobu są takie, że możemy być a to w Tokio, a to w Montrealu jeszcze w tym samym tygodniu, lecz ten sposób ma niestety sporo minusów. Pierwszym z nich jest to, że jeśli boimy się latać, to ta opcja automatycznie odpada. Drugim jest długi czas oczekiwania na lot a ostatnim i chyba największym minusem jest tzw. ,,jet lag” czyli zbyt szybka zmiana strefy czasowej, przez co nasz niedostosowany organizm wariuje.