Jakie miasta warto zwiedzić w Polsce?

Na myśl – Warszawa, pierwsze skojarzenie to Pałac Kultury i Nauki. Słusznie! Warto jednak pamiętać, że to również miejsce, z którego wywodzi się słynny klub sportowy Legia Warszawa. Polscy bukmacherzy ocenili, że to najpopularniejsza drużyna w polskiej historii piłki nożnej. Wróćmy jednak do samej stolicy i jej architektury. Wysiadając na Dworcu Centralnym trudno nie zauważyć tej wielkiej i surowej, ale jakże monumentalnej bryły! Punkt widokowy znajduje się na 30. piętrze, z którego widać niejedną warszawską atrakcję. Koniecznie trzeba przejść okazałą i wystawną trasę rozpoczynając od Placu Zamkowego, kończąc na Wilanowie. Po drodze mijamy Krakowskie Przedmieście i Królewskie Łazienki.  Kolorowe uliczki i stylowe kamienice nadają urokliwy klimat podczas wieczornych spacerów.

Odpoczynek w spokojnych rejonach

Oczywiście, że mowa tu o Bulwarach Wiślanych! Po udanym zwiedzaniu, warto udać się do warszawskiej strefy relaksu. Do dyspozycji jest mnóstwo przestrzeni, w obrębie której znajdują się plaże i sektory gastronomiczne, a nawet boiska, gdzie możemy rozgrywać meczyki. Bulwary rozkochują od pierwszych minut pobytu i ciężko się z nimi rozstać.

Warszawa dla każdego

POLIN ? Centrum Nauki Kopernik ? Muzeum Powstania Warszawskiego ?

Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć historyczną wiedzę, koniecznie muszą odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Interaktywne muzeum przybliża do wydarzeń z 1944 roku i upamiętnia Powstanie Warszawskie.

Kolejny łyk historii można zaczerpnąć w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które mieści się w nowoczesnym budynku w centrum Warszawy, niegdyś dzielnicy, którą w czasach przedwojennych zamieszkiwali Żydzi. Muzeum jest miejscem upamiętniającym ich dziedzictwo i kulturę.

Być może nie jesteś zainteresowany historią i bardziej pasjonujesz się nauką ? W Centrum Nauki Kopernik poczujesz się jak prawdziwy odkrywca i samodzielnie przeprowadzisz wiele doświadczeń. Miejsce stanowi nie tylko fajną rozrywkę dla dzieci, ale również dorosłych!

Na koniec warto udać się na Warszawską Pragę. Jest to dzielnica różnorodna i jedna z najbardziej autentycznych części Warszawy, która ocalała przed niszczącą siłą II wojny światowej. Tam też

Warszawa to czarujące miejsce, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Stolica ma ogromny wachlarz propozycji spędzenia wolnego czasu. Można iść do parku, popływać nad jeziorem, zwiedzać muzea. Stąd, nie powinna dziwić ilość turystów, która chce się zagłębić i poczuć wielkomiejski klimat, jednocześnie poznając jego historię.