Polisa narciarska – jak rozszyfrować skróty w umowie?

Zimowe wyjazdy na narty zbliżają się wielkimi krokami. Polacy, miejmy nadzieję, jak co roku tłumnie ruszą na stoki oddawać się narciarstwu. Z tego tekstu dowiesz się, co oznaczają, najczęściej wykorzystywane przez ubezpieczycieli, skróty zawarte w umowach ubezpieczeniowych.

Przygotuj się do wyjazdu

Zagraniczne wakacje wymagają odpowiedniego przygotowania. Dzięki nim będziesz mógł spokojnie oddać się szaleństwu na stokach bez strachu przed niespodziewanymi zdarzeniami. Sprawdź, jak poprawnie przygotować się do ferii w Austrii: https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-narty-w-austrii-jak-odpowiednio-sie-przygotowac,nId,4224117.

Jak rozszyfrować skróty w umowie ubezpieczeniowej?

Umowy ubezpieczeniowe są zazwyczaj napisane skomplikowanym językiem, którego przeciętny Kowalski nie musi rozumieć. Poniżej znajdziesz rozwinięcie najpopularniejszych skrótów, z których korzystają firmy ubezpieczeniowe.

KL – Koszty Leczenia

KR – Koszty Ratownictwa

Ass – Assistance

NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

OC – Odpowiedzialność Cywilna

BP – Bagaż podróżny

SS – Sprzęt Sportowy

KL – podstawowy element ubezpieczenia narciarskiego. Największe kurorty narciarskie są położone z dala od miast i często nie gwarantują dostępu do publicznych placówek służby zdrowia. Z polisą narciarską będziesz mógł jednak bez obaw skorzystać w prywatnej opieki w sytuacji wymagającej interwencji lekarskiej. Zapytaj ubezpieczyciela o możliwość dodania do polisy assistance oraz pokrycia kosztów ratownictwa w górach.

NNW – z tym pakietem nie musisz obawiać się finansowych konsekwencji niespodziewanych wypadków. Jeśli takie zdarzenie Ci się przytrafi, otrzymasz od ubezpieczyciela środki na rehabilitację oraz leczenie. Przed dokupieniem tego pakietu przeczytaj OWU i zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami działania NNW w Twojej polisie.

OC – czasami bywa, że nieumyślnie spowodowany przez Ciebie wypadek prowadzi do szkód wyrządzonych osobom trzecim. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci ofiarom odszkodowania, a sprawa nie będzie musiała trafić do sądu i zostanie rozwiązana polubownie.

BP i SS – ochrona bagażu oraz sprzętu sportowego pomoże Ci w sytuacji zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia walizek, nart i osprzętu dodatkowego. Pamiętaj jednak, że wypłata środków jest warunkowana tym, że nie doprowadziłeś do zaistniałej sytuacji celowo i z premedytacją. Część ubezpieczycieli nie chce również obejmować ochroną sprzętu sportowego z wypożyczalni. Miej to na uwadze, wykupując polisę.