Warszawa i jej atrakcje turystyczne

Mówić o ciekawych miejscach na świecie nie sposób nie wymienić również Warszawy, stolicy naszego kraju, która jeszcze nie tak dawno znajdowała się w centrum uwagi całej Europy, tutaj bowiem odbyło się kilka ważnych meczy mistrzostw Europy.

Co zatem polecić w stolicy zagranicznym turystom?

Przede wszystkim obiekty, które napawają nas narodową dumą takie jak Zamek Królewski, kolumna Zygmunta czy też przepiękne Łazienki Królewskie. Bardziej wyrafinowani turyści na pewno bardzo chętnie wybiorą się również do Muzeum Powstania Warszawskiego, które stanowi doskonałą prezentację waleczności i bohaterstwa Polaków.

Warto pomyśleć również o Powązkach, na których znajduje się wiele zabytkowych grobów artystów różnej maści, ale również przeciętnych ludzi, którzy doczekali się nieprzeciętnych nagrobków. Warto wspiąć się również na sam szczyt Pałacu Kultury, by móc z góry popatrzeć na przepiękną panoramę miasta.

W wolnych chwilach można wybrać się również pod siedzibę prezydenta czy też zwiedzić budynek sejmu. Wielki zachwyt wzbudza również wspaniały Pałac Jabłonowskich, rozebrany w połowie ubiegłego wieku i ponownie odbudowany. Co ciekawe, obecnie właścicielem tego pięknego budynku jest jeden z banków, z tego też względu we wnętrzach zlokalizowana jest jego siedziba.

Godny zainteresowania jest również Pałac Przebendowskich, obecnie stanowiący siedzibę jednego z najważniejszych warszawskich muzeów – Muzeum Niepodległości. Szereg zabytków znajdziemy niemalże w każdej warszawskiej dzielnicy, dlatego miejmy odwagę na odkrywanie tego miejsca.