Barcelona – drugie co do wielkości miasto Hiszpanii

Zabytek, który nigdy nie został ukończony, więcej prace nad jego ukończeniem cały czas trwają i mają dopiec kresu za niemalże piętnaście lat mieści się w słonecznej Barcelonie. O czym mowa?

Oczywiście o przepięknej secesyjnej Sagradzie Familii, robiącej niesamowite wrażenie na wszystkich zwiedzających. Budowa tego przepięknego, unikatowego miejsca rozpoczęła się pod koniec dziewiętnastego stulecia, jej projekt wyszedł spod kreski Antoniego Gaudiego. Jego ukończenie planuje się w setną rocznicę śmierci architekta, chcąc w ten sposób uczcić jego niepodważalny geniusz. Jego częściowo już zrealizowany projekt kryje w sobie symboliczne przesłanie i tak na przykład osiemnaście strzelistych wierz, z których do tej pory powstało osiem, ma symbolizować postacie dwunastu apostołów oraz czterech ewangelistów.

Dwie pozostałe, najważniejsze wieże – centralna oraz ta, wyróżniająca się największą wysokością mają był symbolem Jezusa i jego matki. Wnętrze budynku udostępnione jest dla zwiedzających, niemniej jednak opłaty pobierane przy wejściu są dość wysokie. Okazuje się bowiem, że dorośli będą musieli liczyć się z kosztami rzędu pięćdziesięciu złotych, dzieci, młodzież szkolna oraz studenci zapłacą niewiele mnie, bowiem około czterdziestu złotych (dziesięć i pół euro).

Będąc w Barcelonie koniecznie trzeba wybrać się również na La Rambla, czyli najbardziej znaną i szalenie ruchliwą ulicę miasta, cieszącą się popularnością z wielu względów. Można tu oglądać uliczne przedstawienia, cieszyć się rozbrzmiewającą zewsząd ulicą czy też po prostu zrobić zakupy.