Biały dom – miejsce pracy prezydentów USA

Biały dom to jeden z najważniejszych symboli zjednoczenia i demokracji, panujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Siedziba, w której pomieszkiwali wszyscy prezydenci poza Washingtonem skupia na sobie wzrok całego świata.

Tu bowiem rozgrywa się wiele najważniejszych, politycznych wydarzeń w kraju, tu również swoje oświadczenia wygłasza obecny prezydent państwa. Rezydencja jest ogromnym budynkiem, składającym się ze stu trzydziestu dwóch pokoi, spośród których największy jest w stanie pomieścić nawet stu czterdziestu gości.

Jak łatwo się domyśleć nie brakuje tu różnego rodzaju atrakcji takich jak kino, kręgielnia czy nieco bardziej trywialny pokój do bilardu. Na terenie rezydencji mieści się również kort tenisowy oraz kilka innych udogodnień, które stanowią wspaniałą rozrywkę, na którą prezydenci zwykle nie mają czasu. Co ciekawe, biały dom jest otwarty dla zwiedzających, z tego też względu każdy, kogo interesuje to, w jaki sposób bytują najwyższe władze państwa, będzie mógł przyjrzeć się rezydencji z bliska.

Wprawdzie nie wszystkie pokoje są dostępne dla oczu przeciętnego obywatela, niemniej jednak dostęp do większości z nich można uzyskać bez jakiegokolwiek problemu. Warto wspomnieć również o tym, że wiele osób wierzy jakoby to rezydencja była zamieszkiwana przez duchy. Najbardziej znany i najczęściej pojawiający się jest duch Abrahama Lincolna, który ukazuje się zwiedzającym zazwyczaj w rejonie sypialni byłego prezydenta.

Bez względu na to czy wierzymy w podobne historię czy też nie, odwiedzając biały dom powinniśmy nieco bardziej wytężyć wzrok.