Disneyland w Paryżu

Wizyta w paryskim Disneylandzie to jedno z największych marzeń każdego dziecka, które pragnie przenieść się do krainy bajek i baśni. Niestety większość rodziców nie może pozwolić sobie na zafundowanie sowim pociechom takiej wyprawy, nieliczni jednak mogą dostąpić tej radości.

Dla najmłodszych dzieci stworzona została kraina fantazji, w której można odwiedzić zamek Śpiącej Królewny, kręcić się na latającej karuzeli słonia Dumbo czy też odbyć miniaturową podróż dookoła świata. Wiele dzieci chętnie zagłębia się w labirynt Alicji z Krainy Czarów, wsiada na słynne filiżanki czy też unosi się w powietrze niczym ulubieniec milionów – Piotruś Pan.

Starsze dzieci z pewnością chętnie wybiorą się do Krainy Przygód, w której od pewnego czasu królują Piraci z Karaibów. Wykreowane przez Johny’ego Deppa postać Jacka Sparrowa silnie oddziałuje na wyobraźnie młodych ludzi. Warto wspomnieć również o wielkim rollercoasterze, nazwany imieniem Indiany Jonesa, słynnego bohatera filmów przygodowych.

Fani podróży mogą z kolei udać się do Pogranicza, w którym znajdą między innymi miasteczko Pocahontas oraz wspaniałą kolejkę górską. Kiedy już zmorzy nas natłok atrakcji będziemy mogli oddać się odpoczynkowi w jednej z restauracji, jedząc bajkowe przysmaki.

Możemy wówczas zaplanować dalszą część pobytu w tym dziecięcym raju, doskonałym pomysłem może okazać się wizyta w Toon Studio, w którym to od kuchni można poznać kolejne etapy powstawania najsłynniejszych filmów animowanych. Bez względu jakie rozrywki wybierzemy i w którą stronę się skierujemy, na pewno będziemy bawić się tu doskonale.