Krym zachwyca różnorodnością krajobrazu i architektury

Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach wiele mówi się o łamaniu stereotypów, w swych osądach trudno jest się całkowicie odciąć od tego, co dyktuje nam podświadomość. Z tego też względu ukraińskie tereny nie kojarzą się nam zbyt przyjemnie, a perspektywa spędzenia wakacji w tym miejscu raczej nie napawa optymizmem.

Okazuje się jednak, że na położonym nad Morzem Czarnym Krymie można bawić się doskonale, piękne kurorty i piaszczyste plaże z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów. Odpoczynek w tym rejonie może być równie udany co na Lazurowym Wybrzeżu czy w słonecznej Chorwacji, a przy tym ceny są o wiele, wiele niższe. Znaczna część wczasowiczów decyduje się spędzić swój urlop na słodkim wylegiwaniu się na pięknych plażach. Wystarczy jedynie zabrać z pokoju hotelowego ręcznik, znaleźć dla siebie kawałek wolnej przestrzeni i już można spędzić cały dzień na przyjemnym leniuchowaniu.

Osoby, które wolą spędzać czas aktywnie mogą wybrać się na wędrówkę po okolicznych górach. Połączenie gór i nieokiełznanego morza stanowi niepowtarzalny, przepiękny krajobraz tego miejsca. Spacer górskimi ścieżkami będzie wymagał od nas ogromnej rozwagi i siły fizycznej, trasy nie należą bowiem do najłatwiejszych, wiele znajdujących się na nich podejść jest dość stromych i niebezpiecznych. W wolnej chwili warto wybrać się również do Liwadii, urokliwego miasta, w którym mieści się jeden z najbardziej znanych zabytków regionu- Pałac Carski. Obiekt udostępniony jest zwiedzającym, z położonej nieopodal Jałty na taką wycieczkę można wybrać się nawet pieszo.