Melbourne – drugie pod względem wielkości miasto w Australii

Australia to kontynent znajdujący się nieco na uboczu świata, wprawdzie większość z nas wie, że miejsce takie istnieje, jednak nigdy nie myślało o tym, by się tam wybrać. Raz ze względu na bardzo dużą odległość, dwa trudno pożądać czegoś, czego się tak naprawdę nie zna.

Dla jednych to jedynie świat kangurów, hasających wesoło po licznych terenach zielonych, inni z kolei kojarzą to miejsce ze względu na surfing, który jest szalenie popularny na australijskich wybrzeżach. Jednak również australijskie miasta mają turystom wiele do zaoferowania, dlatego też jeśli mamy ochotę przeżyć niesamowitą przygodę powinniśmy wybrać się właśnie w to miejsce.

Na początku warto zwiedzić jedno z największych australijskich miast- Melbourne, położone w północno-wschodniej części kraju.

Fani sportu mogą wybrać się na stadion MCG, na którym to w sezonie (od kwietnia do końca września) rozgrywane są pasjonujące mecze footballu australijskiego. Warto wspomnieć, że ta nowoczesna budowla jest w stanie pomieścić nawet ponad sto tysięcy widzów, zadbano o to, gdy przygotowywano się do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, mających miejsce w roku dwa tysiące szóstym.

Godnym uwagi miejscem jest również Budynek Wystawy Królewskiej, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa. Od czasu do czasu organizowane są tu niepowtarzalne wystawy, co ciekawe budynek funkcjonuje również jako sale egzaminacyjne dla studentów i uczniów z okolicznych szkół. Zarówno ten budynek jak i inne atrakcje miasta można oglądać w wydaniu panoramicznym, po wspięciu się na platformę widokową w wieżowcu Rialto.