Szwecja – skandynawskie państwo w Europie Północnej

Spędzenie chociaż kilku dni wakacji na luksusowym promie to doskonały sposób na urlop, z tego też względu warto pomyśleć o tym, by zainwestować w taką przygodę. Rejsy startują z kilku nadbałtyckich miast, najbardziej popularne organizowane są w Gdańsku.

Sam przejazd nie jest drogi, zwłaszcza jeśli nie liczymy na zbyt wiele dodatkowych atrakcji. Najładniejsze i najbardziej luksusowe statki z basenami, kasynami i szeregiem innych atrakcji na pokładzie są bardzo drogie, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na taką podróż.

Niemniej jednak nawet za niewielką sumę udostępniane są nieco mniejsze i mniej atrakcyjne, aczkolwiek równie sprawne promy. Wiele firm, zajmujących się organizacją takich przejazdów gwarantuje turystom przynajmniej kilkugodzinną zabawę na terenie Szwecji. Należy jednak pamiętać o tym, by zabrać ze sobą paszport lub też dowód osobisty oraz wyposażyć dzieci i młodzież w stosowane dokumenty.

Walutą obowiązującą na terenie Szwecji jest korona szwedzka, dlatego też jeśli planujemy zakupy lub chcemy przeznaczyć pieniądze na inne atrakcje, powinniśmy pamiętać o wymianie waluty. Wprawdzie w najbardziej popularnych wśród polskich turystów przybrzeżnych kurortach może uda nam się zapłacić w złotówka, niemniej jednak przelicznik nie zawsze będzie korzystny.

Jeśli mamy czas i chcemy zwiedzić większą powierzchnię tego jakże ciekawego państwa, możemy udać się do jego stolicy. Najbardziej popularne zabytki Sztokholmu to między innymi Pałac Królewski oraz kościół świętego Mikołaja, wybudowany u progu czternastego stulecia.